Srpen 2011

Kachní prsíčka na medu

29. srpna 2011 v 20:31 | Terinka |  Vánoční recepty
Ingredience:
600 g kachních prsíček
sůl
5 lžic medu
5 lžic dezertního vína
pepř
1 lžíce sójové omáčky
2 lžíce oleje
broskve
ostružiny

Postup:
Vykostěná kachní prsíčka osolíme a necháme chvíli rozležet. V hrnku rozmícháme med, dezertní víno, pepř a sójovou omáčku. Maso opečeme na oleji v rozpálené pánvi z obou stran. Přendáme ho do pekáčku, zalijeme medovou směsí a zvolna pečeme doměkka. Podle potřeby podléváme. Podáváme s různě upravenými brambory a k masíčku dáme ostružiny a broskve.

Kapřík s křenem

29. srpna 2011 v 20:00 | Terinka |  Vánoční recepty
Ingredience:
4 porce kapra
sůl
citronová šťáva
strouhaný křen
1 vejce
1 lžíce hladké mouky
olej

Postup:
Porce kapra zbavené kůže osolíme, zakápneme citronovou šťávou a necháme rozležet alespoň půl hodiny. Pak porce obalíme v jemně nastrouhaném křenu a ve vajíčku rozšlehaném s hladkou moukou. Zvolna usmažíme v pánvi na oleji.


Cenky za party od Lowegirl38.

28. srpna 2011 v 11:30 | Terinka
Moc děkuji za krásné cenky za party od Lowegirl38, které mě moc potěšily. Nevinný

Do Vánoc zbývá 118 dní.

27. srpna 2011 v 14:59 | Terinka
Do Vánoc zbývá 118 dní, ale věřím, že to rychle uteče a moc se těším. Nevinný Vždy, když začne Září se rok rozjede a Vánoce jsou tu co nevidět. V obchodech už se bude chystat Mikulášské zboží, potom v Listopadu bude Sv.Martin, který by mohl přinést sníh, adventní neděle.. Nevinný A hlavně se budu snažit čekání zpříjemnit svým Vánočním blogískem. Nevinný Mohli byste mi prosím poradit, co přidávat? Co byste si přáli, abych přidávala? Nevinný


Advent 2011

27. srpna 2011 v 14:49 | Terinka
Na jaké dníčky letos připadá Advent? Nevinný

První adventní neděle - železná neděle - 27.11.2011
Druhá adventní neděle - bronzová neděle - 4.12.2011
Třetí adventní neděle - stříbrná neděle - 11.12.2011
Čtvrtá adventní neděle - zlatá neděle - 18.12.2011Vánoce v TV již tento týden.

26. srpna 2011 v 22:19 | Terinka
Přeji vám krásný večer. Nevinný Mám velkou radost, že již teď v TV bylo možné vidět nějaké vánoční dílečky seriálků. Jen za tento týden jsem viděla vánoční dílečky seriálů Garfieldova Show, Simpsonovi a dnes také How I Met Your Mother, který dávají v originálu na Prima Cool. Nevinný Už se také blíží Září a s ním i to, že budou v obchodech čokoládoví Mikuláši. Já se velmi těším. A copak vy? Budete dárky nakupovat již od Září nebo čekáte až na poslední chvíli a začínáte dárky nakupovat až po dvacátém Prosinci? Nevinný


Rady k výrobě věnců.

23. srpna 2011 v 20:19 | Terinka |  Vánoční vyrábění
Vyrábíte nebo byste si rádi vyrobili svůj vlastní adventní věnec? Já vyrábím jakékoliv dekorace moc ráda již od dětství. Mám tu tedy pro vás pár vyzkoušených rad. Nevinný
Při lepení plodů na věnec lepící pistolí dbejte na to, aby vše, co lepíte bylo suché. Při práci s lepící pistolí dávejte velmi dobrý pozor, rozžhavené lepidlo velmi pálí.
Při motání chvoje na věnec přivazujte každou větvičku drátem a odstraňte tvrdé části větví, aby chvoj netrčela. Důležité je pokládat chvoj na věnec ve stejném směru.
Aby věnec nevzplanul, dávejte pod svíčky kovové mističky s pícháky. Dekorace umisťujte od plamene do bezpečné vzdálenosti. Krásné je na věnec použít květiny, jako bílé orchideje, růžičky apod., jak vidíte na obrázku.